Fiscaal

Ook tweede en derde schijf energiebelasting tijdelijk omlaag

gepubliceerd op: 11 november 2021

Ook de tweede en derde verbruiksschijf van het elektriciteitstarief worden in 2022 verlaagd. De tweede schijf (10.000 – 50.000 kWh) wordt met € 0,00859 per kWh (excl. btw) verlaagd en de derde schijf (50.000 – 10.000.000 kWh) met € 0,00201 per kWh (excl. btw). De verlagingen hebben tot gevolg dat de eerder aangekondigde verlaging in de eerste schijf naar beneden wordt bijgesteld. Deze schijf wordt nu met € 0,05436 (was: € 0,06933) per kWh (excl. btw) verlaagd. Daar staat tegenover dat de eerder aangekondigde belastingvermindering in de energiebelasting wordt verhoogd naar € 265 inclusief btw (was € 230). Dit staat in de vierde nota van wijziging bij het Belastingplan 2022.

De verhogingen in de tweede en derde verbruiksschijf zijn het gevolg van een aangenomen motie in de Tweede Kamer. Een groter deel van de lastenverlichting komt hierdoor terecht bij mkb-bedrijven met een hoger energieverbruik.

Hoewel deze informatie met zorg is samengesteld, adviseren wij om bij twijfel onze adviseurs te raadplegen voor een actueel en passend advies.