Zakelijke mediation en conflictmanagement

Van overwinst naar waarde

gepubliceerd op: 12 september 2025

De waardering van een klein(er) kantoor werkt in de basis hetzelfde als bij een groot kantoor: omzet minus kosten, minus een marktconforme beloning voor de eigenaar. Wat overblijft – de overwinst – vormt de basis voor goodwill. Bij een goede analyse wordt verder gekeken dan het verleden: hoe ziet de klantenportefeuille eruit (leeftijd, type klant, soort diensten, spreiding in activiteiten, branches en/of regio)? Is deze stabiel? Wat is het betalingsgedrag van de (grootste) klanten en hoe groot is het risico op klant- of personeelsverlies bij een overname?

Op basis van risico en rendement kan ook voor een klein(er) aab-kantoor een DCF-waardering worden opgesteld. Deze waarde vormt het startpunt voor onderhandelingen over de uiteindelijke overnameprijs. Begin tijdig!

Tip
Wil je een DCF-waarderingsrapport goed kunnen lezen en beoordelen? Volg dan het Webinar ‘Lezen en beoordelen van een DCF-bedrijfswaarderingsrapport’ van Servaas Vrijburg tijdens de Kennismarathon op donderdag 13 november van 15.00 tot 16.00 uur.

Hoewel deze informatie met zorg is samengesteld, adviseren wij om bij twijfel onze adviseurs te raadplegen voor een actueel en passend advies.