Persoonlijke- en Leiderschapsontwikkeling

Team ‘Persoonlijke- en Leiderschapsontwikkeling’ gevormd

gepubliceerd op: 06 mei 2022

Als je destijds de verplichte training ‘Zeg wat je Ziet’ bij Fiscount hebt gevolgd, weet je wellicht nog wie ik ben. Marinde van Loo, een enthousiaste krullenbol. Twee jaar lang heb ik ‘Zeg wat je Ziet’ mogen verzorgen én altijd heb ik werk voor Fiscount mogen blijven doen. Deze samenwerking wordt nu geïntensiveerd, omdat Gerrie van der Wal mij heeft verzocht om samen met haar het team ‘Persoonlijke en Leiderschapsontwikkeling’ te vormen. Daar kijk ik naar uit! Niet in het minst vanwege de positieve dingen die ik tijdens de ‘Zeg wat je Ziet’-trainingen heb gezien: hardwerkende mensen, die hun werk goed willen doen en de klant oprecht willen helpen.

 

Marinde van Loo

Misschien ben je nieuwsgierig naar het antwoord op de vraag wat ik zakelijk het liefst doe. Dat is teamcoaching. Hier hield ik me ook al mee bezig naast de ‘Zeg wat je Ziet’-trainingen. De dynamiek binnen teams intrigeert me namelijk mateloos. In de praktijk zie ik teamleden die een kei zijn in hun vak, maar niet boven zichzelf kunnen uitstijgen zodra ze samenkomen in een team. Voeg er voor hen nog wat stroperige samenwerkingen en maandelijks repeterende vergaderthema’s aan toe, en de ‘feestvreugde’ gaat zeker niet omhoog. Zo ontstaat een patroon, waarin individuele teamleden gaan opzien tegen dit soort teamoverleggen en samenwerkingen en ze zich veel liever bezighouden met hun eigen vak. Dat is ook niet vreemd. Daar waar mensen samenkomen, ontstaan er altijd patronen, zoals het ‘zo-doen-wij-het-hier-patroon’. Het zorgt voor interactie die we wel, niet of soms prettig vinden en die al dan niet bijdraagt aan het resultaat.

Teamcoaching

Met teamcoaching begeleid ik geen individuen, zoals tijdens de training ‘Zeg wat je ziet’. Het gaat namelijk om wat er gebeurt in die teamdynamiek. Als het in een team minder lekker loopt, ligt dat nooit aan één iemand. Loopt het in een team wel lekker, dan is dat ook de verdienste van het gehele team. Als ik naar jullie team kijk, gaat het om wat er tussen jullie gebeurt, zonder dat er een schuldvraag op tafel ligt. Ik kijk met het hele team mee en duid met jullie wat er in de dynamiek, in de interactie, gebeurt. Van daaruit maken we de slag: hoe kunnen jullie dat veranderen? Zodat het resultaat beter wordt én het werkplezier groter.

Wil je meer weten over teamcoaching? En wat ik voor jullie kan betekenen? Voel je welkom om mij te benaderen. Ik kijk en denk met je mee. Zeg je wat ik zie. Als we beiden denken dat het kan werken, help ik jullie graag om van ‘samen werken’ ‘samenwerken’ te maken.

m.vanloo@fiscount.nl, 038 – 456 1900.

 

 

Hoewel deze informatie met zorg is samengesteld, adviseren wij om bij twijfel onze adviseurs te raadplegen voor een actueel en passend advies.