banken zetten aflossingen stop voor een periode van maximaal 6 maanden. maar let op!
Gepubliceerd op: 25 maart 2020
kleinere ondernemingen met een financiering tot € 2,5 miljoen kunnen 6 maanden uitstel krijgen van de aflossing van hun leningen. abn amro, ing, rabobank, de volksbank en triodos hebben dat samen besloten. de werkwijze verschilt per bank. abn amro zet automatisch de aflossingen stop en je klant moet zich melden als hij dit niet wenst. de bank laat zelfs weten dat het ook de rente betreft. bij de rabobank moet je klant zelf actie ondernemen en aangeven dat hij/zij er gebruik van wil maken.
bedrijven met een financiering hoger dan 2,5 miljoen moeten - evenals particuliere klanten -moeten in contact treden met de bank voor het bespreken van maatwerkoplossingen. aangezien de werkwijze per bank verschilt is het advies om je klant altijd contact te laten opnemen met zijn/haar bank!
wat je klant moet doen om de aflossingen tijdelijk op te schorten, hebben we in een overzicht inzichtelijk gemaakt. je vindt het overzicht in bijlage 2.