Omzetting verzekerde pensioenregelingen – wanneer stap ik over?
Veel werkgevers met een pensioenregeling bij een verzekeraar hebben nog de bestaande pensioenregeling van voor de inwerkingtreding van de Wtp. Verzekeraars willen graag dat die regelingen worden omgezet naar een vlakke premieregeling wanneer de uitvoeringsovereenkomst van het huidige contract eindigt. Dat is bij verzekeraars meestal een 5-jaarsperiode, met vaste tariefgaranties. Werkgevers waarvan de pensioenregeling afloopt per 1 januari 2027 zullen de transitie binnenkort moeten oppakken. Ten aanzien van regelingen met uitvoeringsovereenkomsten die pas aflopen op 1 januari 2028 willen verzekeraars graag dat adviseurs daar pas in de loop van 2027 mee aan de slag gaan.
Een eerdere omzetting zou zelfs tot beëindigingskosten kunnen leiden, omdat het contract niet wordt uitgediend. Het is raadzaam om daar rekening mee te houden. Heb je cliënten die de overstap nog moeten maken? Adviseer deze werkgevers dan om nieuwe werknemers er alvast schriftelijk op te wijzen dat zij:
- recht hebben op deelname aan een nog te implementeren Wtp-regeling met een leeftijdsonafhankelijke premie; en
- ter overbrugging nog gaan deelnemen aan de huidige pensioenregeling.
Werkgevers kunnen hierbij afspreken dat er geen gebruik kan worden gemaakt van compensatieregelingen, mocht het zo zijn dat de nieuwe pensioenregeling (waar arbeidsrechtelijk aanspraak op bestaat) een lager pensioenvooruitzicht biedt dan de oude pensioenregeling die eindigt.